להיות לא מחוברת

זה אומר שאני לא עומדת במטלות ההתנדבות שלי.

זה אומר שתיבת הדואר שלי מצטברת בדברים שחשוב לדעת או להעביר.

זה אומר שאני מתרגלת דקויות, תשומת לב  בין מצפון, רגשות אשם, מוסר חופשי.

זה אומר שאני בהרבה יותר מחוברת לחיים שלי, למחוייבות שלי לחיות אותם וכמובן שזה אומר שאני יותר חופשייה ומאוהבת בחיים.

וזה אומר שהנה רשימה של דברים שהצטברו שחשוב שיעברו הלאה למי שכן צורך את המדיה הטובה ברובה הגדול הזו.

והראשון דווקא הגיע ברגע זה לתיבה שלי:

צעדת חירום למען הדמוקרטיה!
כשהארץ נשטפת גזענות;

 כשהכנסת מחוקקת חוקים גזעניים ומקימה ועדות חקירהמקארתיסטיות;

כששרי הממשלה קוראים לטרנספר, להשתקת אמנים ואנשי אקדמיה;

כשראש הממשלה מדרדר את ישראל לקריסת מערכות, ומוביל בגאון סרבנות שלום ואופק של מלחמה –  הגיעה השעה להתייצב יחד למאבק רחב למען הדמוקרטיה.

במוצ"ש ה15/1 בשעה 19:00

יציאה מרחוב קינג ג'ורג', תל אביב

(מתחת לבית ז'בוטינסקי) 
לפרטים נוספים – 

 אלון-לי גרין: 0506230249

נא להפיץ! זה חשוב!
 
 
2. ועכשיו משהו אחר לגמרי….

 
 

הסיפור הוא כמו מים

שאתה מחמם לאמבט.

 

הוא מעביר מסרים בין האש

לעורך. הוא מפגיש ביניהם,

וזה מנקה אותך!

  

מים, סיפורים, הגוף,

כל הדברים שאנחנו עושים, הם מתווכים

המחביאים ומגלים את הנסתר.

 

תחקרו אותם,

ותהנו מלהישטף

בסוד אשר לפעמים אנחנו יודעים אותו

ואז לא.

רומ

שלום חברים.
כפי שכותב רומי המשורר הסופי הנפלא,
הסיפור הוא מן יצור מסתורי ומופלא, המחביא ומגלה את הנסתר.
שמחה לעניין אתכם בסדנה שאנחה בשיתוף דר אלון רז, במכללת שילוב, ב 10–11 לפבואר.
הסדנה הזו חוקרת את ההשקה המופלאה והמתבקשת מאד בעיני בין סיפור סיפורים,  (Storytelling) להרחבת התודעה, הנוכחות, והלב, כפי שהם מתורגלים במסורת הבודהיסטית ומסורות רוחניות אחרות. פרטים למטה ובמסמך המצורף.
 
בנוסף, מכללת שילוב מציעה עוד ארבעה סדנאות נוספות החוקרות את התרגול הבודהיסטי מבעד לאשנבים שונים כגון ריקוד ותנועה, חיבור לטבע, ועוד.
מומלץ מאד בעיני.פרטים על כל הסדנאות וטופס הרשמה, בפלייר המצורף.

אם תרצו זו אגדה – סיפורים, מדיטציה ומה שבניהם  

מנחי הסדנה: גב' אלהיה אייל מור, מ"א, ד"ר אלון רז. 

 באמצעות קולו, גופו והווייתו, מטמיע מספר הסיפורים אל תוכו את תבונת הסיפור, ומעשה הסיפור הופך לתרגול עמוק של נוכחות, קשר, והרחבת הלב,עבורו ועבור המאזינים. 

בקורס זה נלמד ונתרגל מדיטציה וטכניקות בסיסיות בסיפור סיפורים. נחקור את העוצמות, השמחה היצירתית, התובנה והחוכמה היישומית, הטמונים בהיותנו מספרי סיפורים, תוך התבוננות שקטה בתהליכי גוף ותודעה המתרחשים בתוכנו. ניפגש עם מעשיות עממיות וסיפורי חוכמה ממסורות שונות. כל משתתף יסיים את הקורס כשבאמתחתו אוסף סיפורים המחכים להישמע דרכו. 

לא נדרש כל ידע מוקדם בסיפור סיפורים או במדיטציה. 

 מיועד כל מי שסיפורים ומדיטציה קרובים לליבו.

 

מבנה ומשך הסדנה

סדנה מרוכזת בימים

יום ה', 10.2.11, בין השעות 15:30-20:30.

יום ו', 11.2.11 בין השעות 8:30-14:30.

שלוש! וחשוב מאוד וכואב גם כשאתה לא מחובר

המניפסט של הנוער העזתי! זעקה מעזה – חשוב לקרוא

מאת Lee Ziv‏ בתאריך יום ראשון 26 דצמבר 2010‏ בשעה 17:58‏‏

המניפסט לשינוי של הנוער העזתי – אנו בני הנוער העזתי. נמאס לנו מישראל, מחמאס, מהכיבוש, מהפרות של זכויות האדם ומאדישות הקהילה הבינלאומית! אנחנו רוצים לזעוק ולשבור את חומת השתיקה,

המניפסט לשינוי של הנוער העזתי

תרגום: Daniel 

שהחמאס ילך להזדיין. שישראל תלך להזדיין. שהפתח ילך להזדיין. שהאו`ם ילך להזדיין. שאונר`א ילך להזדיין. שארצות הברית תלך להזדיין!

אנו בני הנוער העזתי. נמאס לנו מישראל, מחמאס, מהכיבוש, מהפרות של זכויות האדם ומאדישות הקהילה הבינלאומית! אנחנו רוצים לזעוק ולשבור את חומת השתיקה, העוול והאדישות, כמו שמטוסי האף-16 הישראליים שוברים את מהירות הקול; לזעוק בכל הכוח שבנשמותינו על מנת לשחרר את התסכול העצום שמכלה אותנו בגלל המצב הדפוק שבו אנחנו נמצאים. אנחנו לכודים כמו כינה בין שתי ציפורניים, חיים סיוט בתוך סיוט, בלי מקום לתקווה, בלי מרחב לחירות.

נמאס לנו להיות לכודים במאבק הפוליטי הזה; נמאס לנו מהמטוסים החגים מעל בתינו בלילות שחורים כפחם; נמאס לנו מחקלאים תמימים שנורים באזור החיץ, רק מפני שעיבדו את אדמותיהם; נמאס לנו מגברים מזוקנים שמסתובבים עם נשק, אשר מכים או עוצרים צעירים המפגינים למען מה שהם מאמינים בו; נמאס לנו מחומת הבושה, שמפרידה אותנו משאר הארץ וכולאת אותנו באזור שגודלו כגודל בול דואר; נמאס לנו שמתארים אותנו כטרוריסטים, פנאטים תוצרת בית עם מטעני חבלה בכיסינו ורוע בעינינו; נמאס לנו מהאדישות שבה אנו נתקלים מצד הקהילה הבינלאומית, המומחים לכאורה שמביעים דאגה ומנסחים החלטות, אבל פחדנים מכדי לאכוף כל החלטה שהיא; נמאס לנו מהחיים המחורבנים שלנו, מלהיות כלואים על ידי ישראל, מוכים על ידי החמאס ולהיתקל בהתעלמות שאר העולם.

מהפכה מתעוררת בתוכנו, תסכול ומורת רוח כבירים שישמידו אותנו אם לא נמצא דרך לתעל את האנרגיה הזאת למשהו שייקרא תגר על הסטטוס-קוו ויעניק לנו תקווה כלשהי.

הקש האחרון שגרם לליבותינו לרעוד מתסכול וייאוש אירע ב-30 בנובמבר, כאשר קציני חמאס הגיעו ל`פורום שארק לנוער`, ארגון נוער מוביל (www.sharek.ps), עם הרובים, השקרים והאגרסיביות שלהם, גירשו את כולם החוצה, עצרו כמה אנשים ואסרו על המשך פעילותו של `שארק`. מספר ימים לאחר מכן, מפגינים שהפגינו מול `שארק` הוכו וכמה מהם נעצרו. אנחנו באמת חיים בסיוט בתוך סיוט. קשה למצוא מילים לתאר את הלחץ שבו אנו נתונים. בקושי שרדנו את מבצע `עופרת יצוקה`, כאשר הישראלים הפגיזו לנו את הצורה ביעילות רבה, השמידו בתים לאלפים, אך חיים וחלומות רבים אף יותר. הם לא נפטרו מחמאס כפי שהתכוונו, אבל הם הפחידו אותנו לנצח וגרמו לכולם להפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD), שכן לא היה לאן לברוח.

אנחנו בני נוער ולבנו כבד. אנו נושאים בקרבנו כבדות כה כבירה, עד כי אפילו מהשקיעה קשה לנו ליהנות. כיצד נוכל ליהנות ממנה כאשר עננים קודרים מכסים את האופק וזיכרונות עגומים חולפים לנגד עינינו בכל פעם שאנו עוצמים אותן? אנחנו מחייכים על מנת להסתיר את הכאב. אנחנו צוחקים על מנת לשכוח את המלחמה. אנחנו מקווים על מנת לא להתאבד, כאן ועכשיו. במהלך המלחמה קיבלנו את ההרגשה הברורה שישראל רוצה למחוק אותנו מעל פני האדמה. במהלך השנים האחרונות, החמאס עשה כל שביכולתו על מנת לשלוט במחשבות, בהתנהגות ובשאיפות שלנו. אנחנו דור של אנשים צעירים שמורגלים להתמודד עם טילים, ולעשות את מה שנראה כבלתי אפשרי – לחיות חיים נורמליים ובריאים, כשאנחנו נסבלים בקושי על ידי ארגון אדיר שהתפשט בחברה שלנו כמו סרטן זדוני, הזורע הרס והורג את כל התאים החיים, את כל המחשבות והחלומות שעומדים בדרכו, כמו גם משתק את האנשים בשלטון האימים שלו. וזאת בלי להזכיר את הכלא שבו אנו חיים, כלא שמופעל על ידי מדינה דמוקרטית, לכאורה.

ההיסטוריה חוזרת על עצמה בצורה האכזרית ביותר ונראה שלאיש לא אכפת. כאן בעזה, אנחנו מפחדים להיעצר, להיחקר, לקבל מכות, לעבור עינויים, להיות מופגזים, למות. אנחנו פוחדים לחיות, כי כל צעד שלנו צריך להיות שקול ומדוד, ישנן הגבלות בכל מקום. אנחנו לא יכול ללכת כרצוננו, לדבר כרצוננו, לעשות כרצוננו, ולפעמים איננו יכולים לחשוב כרצוננו, כי הכיבוש כבש את לבנו ושכלנו, והכאב כה עז וגורם לנו לרצות לבכות אינספור דמעות של תסכול וזעם!

אנחנו לא רוצים לשנוא, אנחנו לא רוצים להרגיש את הרגשות האלה, אנחנו לא רוצים להיות הקורבנות יותר. מספיק! מספיק עם הכאב, מספיק עם הדמעות, מספיק עם הסבל, מספיק עם השליטה, ההגבלות, ההצטדקויות הלא צודקות, האימה, העינויים, התירוצים, ההפגזות, הלילות חסרי השינה, האזרחים המתים, הזיכרונות השחורים, העתיד העגום, ההווה שובר הלב, הפוליטיקה המעוותת, הפוליטיקאים הפנאטיים, השטויות הדתיות, מספיק עם הכליאה! אנחנו אומרים `מספיק`! זה לא העתיד שאנחנו רוצים.

אנחנו רוצים שלושה דברים: אנחנו רוצים להיות חופשיים. אנחנו רוצים לחיות חיים נורמליים. אנחנו רוצים שלום. האם אלה בקשות מוגזמות?

אנחנו תנועת שלום המורכבת מצעירים בעזה ותומכים במקומות אחרים, ולא נשקוט עד שכל אדם בעולם ידע את האמת על עזה בעוצמה שלא תאפשר להסכמה שבשתיקה או אדישות מופגנת להמשיך להיות מקובלות.

זהו המניפסט לשינוי של הנוער העזתי!

אנחנו נתחיל בכך שנשמיד את הכיבוש שבתוכנו. אנחנו נשתחרר מהכלא המנטאלי הזה ונזכה שוב בכבודנו העצמי. אנחנו נישא ראשנו בגאון למרות שניתקל בהתנגדות. אנחנו נעבוד יומם וליל על מנת לשנות את התנאים המחפירים שבהם אנחנו חיים. אנחנו נבנה חלומות בכל במקום שבו ניתקל בחומות.

אנחנו מקווים רק שאתה, כן אתה שקורא את ההצהרה הזאת עכשיו, יכול לתמוך בנו.

על מנת לגלות כיצד, כתבו על הקיר שלנו, או צרו אתנו קשר ישירות ב: freegazayouth@hotmail.com

http://www.sharek.ps

רביעי! והנה משהו שיכול לעזור לנו למצוא עוד חופש

Dear friends,   

Please register at audreykap@gmail.com, 0547893981, 

Payment is by donation, workshop is in hebrew (with french accent!)

This meeting will be facilitated by Audrey  who has been studying and practicing Buddhism for more than 10 years. Audrey is presently studying non dual transmission with Peter Fenner, PhD,  founder of timeless wisdom, an adaptation of Buddhism in the lineage of Madhyamika, Dzogchen and Zen for a direct presence of non dual awareness. 

WITH LOVE, HOPING TO SEE YOU THERE, AUDREY 

For a day we give ourselves the opportunity to open up and rest in the unknown, to encounter the Non Dual.
We sit, connect, and let whatever arises arise.
We don't have to do a thing and nothing is missing.  
In silence or deconstructive dialogue, we may explore who and where we are, 
what the non dual is, or neither is, nor is not. We joyfully witness the nature of life itself.   

Come!

Saturday January 22, from 10h to 16h, at beit haSangha, 

Mi-Bartenura street 21, Tel Aviv                                                                    

 

                                     

 

 

 

 !

 

מגן דוד אדום בישראל, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל ואגודת הצלב האדום
הישראלית בשיתוף אגודת ידידי מדא" בבריטניה פותחים בקמפיין למען גלעד
שליט הנמק בכלא החמאס אי שם בעזה.
כידוע מונע ארגון החמאס מגלעד זכויות אדם בסיסיות וביניהם ביקור של נציגי
הצלב האדום הבינלאומי, במהלך השנים שעברו מיום החטיפה ידוע מעט מאוד על
מצבו הנפשי והפיסי של גלעד שליט ואנחנו חייבים כי התודעה בעולם תישאר
ברמות הכי גבוהות, אל לנו להניח להכרה העולמית בזכויות האדם המגיעות
לגלעד, כמו לכל אדם אחר בעולם להיחלש או חלילה להיעלם.

זוהי איננה מחאה פוליטית, זו רק הדרך שלנו להבטיח כי הפלשתינאים ויתר עמי
העולם יכבדו את זכויות האדם של גלעד, בדיוק כפי שמדינת ישראל ויתר מדינות
העולם הנאורות מכבדות זכויות אלו.

נא חתמו על העצומה בלינק המצ"ב: http://www.mdavisitshalit.org    והעבירו תוכן
מייל חשוב זה לכל ידידכם ורשימות התפוצה שלכם בארץ ובעולם.

את תאריך הלידה יש לרשום : יום,חודש, שנה כשקו אלכסוני מפריד ביניהם ,על
פי  הדוגמה בעצומה.

*_עזרו לנו לעזור לגלעד_*

שלום חברים,

הסרט שלי "גיא אוני" (על פי הרומן הידוע של שולמית לפיד) יוצא להפצה מסחרית החל ב- 13 בינואר 2011 ביס פלאנט חיפה, בסינמטקים של תל אביב וירושלים, ברב חן ראשון לציון וברב חן פתח תקווה, סינמטק ראש פינה ובמקומות אחרים.

החלטתי, לאחר התחבטויות רבות, להפיץ את הסרט באופן עצמאי. (האלטרנטיבה היא לאבד את השליטה על הסרט בכל הפרמטרים לתקופה של לפחות עשר שנים).

לצערי אין בידי הממון לצאת בשיווק מאסיבי עם פרסומות בטלוויזיה ומודעות ענק בעיתונות, ואני זקוק לעזרה שלכם "טו ביט דה סיסטם"  – כדי לשווק אותו בסגנון "גרילה".

 אנא הפיצו בין המכותבים שלכם את מועד יציאת הסרט ובתי הקולנוע בהם יוקרן.

אתר הסרט:

www.geioni.com

 

אתר "יס פלאנט"

http://www.yesplanet.co.il/ComingSoonIn.aspx?curid=15&month=1

 

והכי חשובלבקש מאנשים להשתדל וללכת לבתי הקולנוע ולצפות בסרט כבר בשבועיים הראשונים.

 

בברכת "הלאה הטייקונים".

דן

הפרש הבודד

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: